Když ve Vás někdo věří

hands-263341_1920Tahle věta mě dnes ráno zaujala na billboardu. Chvilku jsem si s tou myšlenkou pohrávala. Vím, že je pravdivá. Moc se mi líbí. Ale říkala jsem si, jak to mám zařídit, aby ve mně někdo věřil a já tedy mohla dokázat víc. A pak mi to došlo. Musím začít věřit já.

Často doufáme, že k nám v našem životě něco přijde. Že se něco stane nebo se druzí začnou chovat určitým způsobem. Moc bychom si to přáli. Náš život by byl lepší a my bychom byli spokojenější. Čekáme a doufáme. Stále dál. A často velmi dlouho. A nic se neděje. Nic nepřichází. Protože abychom mohli dostávat, musíme začít dávat. A to nejen v rovině hmotných statků, ale v první řadě v rovině činů. Je to právě naše chování a jednání, které má schopnost měnit věci. Jsou to naše přesvědčení, která mohou rozhýbat zarezlé výhybky. Pojďme tedy na chvíli přehodit výhybku a uvidíme, kam se nakonec naše cesty budou ubírat.

Přemýšleli jste v poslední době o tom, v co a koho věříte? Jaké jsou vaše důležité hodnoty a k čemu upínáte svoji naději? Doba je rychlá a tak nám často na tyto úvahy nezbývá čas. Přesto bychom se takto zásadním otázkám měli věnovat, protože ovlivňují náš každodenní život a celé naše fungování. Těch 10 minut, které strávíte přemýšlením nad tím, v co vlastně věříte, může ovlivnit tisíce hodin, které budete prožívat trochu jinak.

Věřit v někoho je zadarmo. Věřit v někoho posiluje vás i jeho. Je to krásný prostředek, jak budovat vztah, důvěru, pocit bezpečí a sounáležitosti. Nabídnout někomu ten skvělý prožitek, že za ním někdo stojí, že je o koho se opřít. To vše jsou výsledky, které můžete dát tomu, v koho uvěříte. Ať už je to někdo z vaší rodiny, dobrý přítel, nebo kolega v práci. Je ve vaší moci to vše změnit a zařídit, aby se lidé mohli na chvíli poddat tomu skvělému pocitu. Stačí jen věřit. A k tomu není třeba nic víc, než vaše přesvědčení. Zkuste to. Na chvíli. A uvidíte, co se stane…