Vědomý výběr tématu denního snění

boy-1262989_1920Mnohdy bývají denní sny opakem reality. Můžeme si v nich představovat “co by kdyby…”. Důležité je však vybrat si, o čem budeme snít. Od reality většinou odbíháme ne proto, že je pro nás příliš dobrá, ale právě naopak. Pokud se nám nic nedaří, je denní snění jedna z věcí, která nám dokáže zvednout náladu a to v podstatě s velmi malým úsilím.

Pro tyto situace je dobré mít v zásobě scénáře, které si pouze necháte promítnout. A protože dokážeme denní snění kontrolovat a ovlivňovat není nic snazšího, než si pár takových připravit.

 

Sněte o šťastné budoucnost!

Máte nějaký cíl, kterého chcete dosáhnout? Denní snění Vás může motivovat k tomu, abyste jej skutečně dosáhli. Nebuďte zbytečně skromní! Můžete si představovat cokoliv – chcete být slavný spisovatel? Pro naše “vnitřní kino” není tato představa vůbec nemožná! Ve snech je vše možné a vše dovoleno. Sněte o tom, co Vás udělá šťastnými. Všechny Vaše představy by měly být pozitivní.

Sněte o věcech, které máte rádi!

Potřebujete utéct od reality? Snětě o místech a věcech, které máte rádi? Můžete se takto uvolnit a odreagovat. Nejspíše není tento druh denního snění tolik produktivní jako snění o Vašich cílech, ale je rozhodně zábavný.

Hrajte různé role!

Můžete si představovat, že prožíváte příběh z Vaší oblíbené knihy nebo filmu. Můžete si vymýšlet vlastní příběhy a povolit uzdu své fantazii. Můžete si představovat i situace z reálného života a zkusit se vcítit do ostatních lidí, tato imaginace Vám pomůže i v reálném životě – budete empatičtější.

Fantazii se meze nekladou, proto se nebojte se svým denním sněním experimentovat a najít si tak ideální způsob, jak se díky svému snění motivovat, uvolnit a odreagovat.